Kırtasiye Dağıtımı Yapıldı


238 | 19.09.2018
| |

Eğitim-Bir-Sen Erzurum şubesinin geleneksel hale getirdiği ve okulların açılmasıyla birlikte İlköğretim Haftası içinde her yıl yaptığı kırtasiye yardımını bu yıl Yakutiye  ilçesine bağlı Akdağ Köyünde gerçekleşti.
Sendika Şube Başkanı Mustafa Karataş, öğretmenlere ve öğrencilere Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu.
Karataş, burada yaptığı açıklamada, Kalkınmış, gelişmiş. ekonomisini güçlendirmiş, gelirin adil dağıtıldığı, huzurlu, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşayan bir Ülke olmamızın, eğitimden geçtiğini söyledi. Karataş,eğitim sistemimiz zamanın ruhuna uygun ve hayatla bağlantısı güçlü olmalı, ayrımcı ve dışlayıcı söylem ve hedefler barındırmamalı, yerel ve evrensel dinamikleri sentezlemeye imkân vermeli, bilgi-değer-hikmet sürecine yön veren muhakeme ve tefekkür birikimi oluşturmalı, analitik düşünen, sorgulayıcı ve eleştirel bakabilen aydınlık insanlar yetiştirmelidir. Bizler çocuklarımızın öz güveni yüksek, üreten ve sorgulayan manevi ve milli değerleriyle,çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyle donatılarak yetiştirilmesiyle mümkün olacağını ifade etti.Şube Başkanıyla birlikte Şube yönetiminin  ve İlçe Sendika temsilcizinin hazır bulunduğu programa Yakutiye  İlçe Mili Eğitim Müdürü Zinnur ŞİMŞEK te katıldı. Eğitim Bir Sen in bu faliyetinden dolayı Sendika yönetimine teşekkür etti.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top